• Rejestracja
  • Basket_selected
    Koszyk jest pusty
61 83 03 533
795 466 721

NOWOŚĆ!!! Czajnik żeliwny SHINYAN 0.9l

129,90 zł (0,00 zł)
NOWOŚĆ!

Polecamy wyjątkowy żeliwny czajniczek Shinyan do parzenia herbaty. 
Czajnik wzorowany jest na typowo azjatyckich (chińskich, japońskich) naczyniach.
Żeliwo, z którego go wykonano jest materiałem niezwykle trwałym i odpornym.
Czajniczek wyposażony jest dodatkowo w nierdzewne sitko filtracyjne, które pomoże zaparzyć nam świeżą herbatę lub zioła. Wnętrze naczynia pokryte jest warstwą praktycznej emalii, co zapobiega korozji oraz pozwala utrzymać czajnik w czystości.

Czajnik Shiyan, to wspaniały pomysł na niesamowity prezent - szczególnie dla miłośników picia świezych i aromatycznych herbat.
  • szt.
Pojemność 900ml
Materiał żeliwo, emalia (wnętrze), stal nierdzewna (zaparzacz)
Kolor czarny
Masa brutto 1.61kg


Ciekawostka...
Wiecie, że historia picia herbaty w Chinach sięga czterech tysięcy lat. Herbata jest niezbędnym napojem w codziennym życiu Chińczyków. Mówi się, że paliwo, ryż, olej jadalny, sól, sos sojowy, ocet i herbata zostały włączone w 7 ważnych sprawach. Częstowanie gości herbatą jest zwyczajem Chińczyków. Podczas wizyty gości w domu gospodarz natychmiast częstował ich pachnącą herbatą i rozmawiał na różne tamaty. Rozmowa ta przebiegała w lekkiej i przyjemnej atmosferze.
W Pekinie, jeżeli gospodarz podaje gościom herbatę, to goście muszą natychmiast wstać i wyrazić podziękowanie. Trochę inaczej wygląda to w południowej części Chin. W Guangdong i Guangxi po podaniu gościom przez gospodarza herbaty, wyrażają oni podziękowanie uderzając trzykrotnie palcami w blat stołu...