• Rejestracja
  • Basket_selected
    Koszyk jest pusty
730-302-400
795-466-721

NOWOŚĆ!!! Czajnik żeliwny SHINYAN 1.4l

165,90 zł (0,00 zł)
NOWOŚĆ!

Polecamy wyjątkowy żeliwny czajniczek Shinyan do parzenia herbaty. 
Czajnik wzorowany jest na typowo azjatyckich (chińskich, japońskich) naczyniach.
Żeliwo, z którego go wykonano jest materiałem niezwykle trwałym i odpornym.
Czajniczek wyposażony jest dodatkowo w nierdzewne sitko filtracyjne, które pomoże zaparzyć nam świeżą herbatę lub zioła. Wnętrze naczynia pokryte jest warstwą praktycznej emalii, co zapobiega korozji oraz pozwala utrzymać czajnik w czystości.

Czajnik Shiyan, to wspaniały pomysł na niesamowity prezent - szczególnie dla miłośników picia świezych i aromatycznych herbat.
  • szt.
Pojemność 1400ml
Materiał żeliwo, emalia (wnętrze), stal nierdzewna (zaparzacz)
Kolor czarny
Masa brutto 2.4kg


Ciekawostka...
Wiecie, że historia picia herbaty w Chinach sięga czterech tysięcy lat. Herbata jest niezbędnym napojem w codziennym życiu Chińczyków. Mówi się, że paliwo, ryż, olej jadalny, sól, sos sojowy, ocet i herbata zostały włączone w 7 ważnych sprawach. Częstowanie gości herbatą jest zwyczajem Chińczyków. Podczas wizyty gości w domu gospodarz natychmiast częstował ich pachnącą herbatą i rozmawiał na różne tamaty. Rozmowa ta przebiegała w lekkiej i przyjemnej atmosferze.
W Pekinie, jeżeli gospodarz podaje gościom herbatę, to goście muszą natychmiast wstać i wyrazić podziękowanie. Trochę inaczej wygląda to w południowej części Chin. W Guangdong i Guangxi po podaniu gościom przez gospodarza herbaty, wyrażają oni podziękowanie uderzając trzykrotnie palcami w blat stołu...